Monday, September 30, 2013

If I had unlimited credit card...

Gdybym była posiadaczką karty kredytowej bez limitu na pewno kupiłabym to dzieło sztuki zaprojektowane przez Hediego Slimane'a dla Saint Laurent. Natknęłam się na nie w nowym numerze Harper's Bazaar i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Zapewne wielu z Was uzna je za kiczowate, pstrokate lub przesadzone ale właśnie dlatego uważam te buty za idealne. Balansują one pomiędzy granicami kiczu i arcydzieła i tym właśnie mnie urzekły. Kolejny numerek na mojej liście "Co kupię jak wygram w totka".

I would definitely buy this boots designed by Hedi Slimane for Saint Laurent. I bumped into them in the new issue of polish Harper's Bazaar and it was love from the first sight. I suppose that most of you will think that the are tacky or just "too much". And that's why I think they are perfect. They charmed totally. Maybe because the are somewhere between kitch and masterpiece or I just like them and it can't be justified. Rest I will left you to judge...

Friday, September 27, 2013

Ready for the autumn!

Jesień powoli daje o sobie znać. Z jeden strony trzeba będzie się przyzwyczaić do mniejszej ilości słońca ale z drugiej strony można się dowoli wylegiwać na kanapie bez szukania konkretnych wymówek (oczywiście na tyle na ile pozowli nam na to wolny czas). No bo co innego robić w taką pogodę? Oto moje propozycje na to jak przetrwać ten okres bez bólu.

You can feel autumn everywhere(at least in my country). On the one side you have to be prepared that you won't see sun a lot but at the other side it's the perfect time to lay on the bed all day and just chill. I mean what else we can do in this weather. Here you can see few of my ways how get through it this season.


Ciepłe swetry i szaliki wracają do łask.
Warm sweaters and scarfs are ready to wear.

Saturday, September 21, 2013

Spotted: over knee boots!

Przeglądając stylizacje blogerek z fashion week'ów i zdjęcia z tzw. "street fashion" moją uwagę przykuł pewien fason butów. Kozaki "za kolano" możecie mi wierzyć na słowo że będą hitem tego sezonu.
Jak wiadomo moda wraca do podstaw, odświeża to co już kiedyś było i dodaje temu nowego charakteru. Z tym modelem mogliśmy się spotkać w słynnym filmie "Pretty Woman", w którym główna bohaterka Vivan (prostytutka z Beverly Hills) nosiła tego typu kozaki. Pewnie pomyślicie sobie, że inspiracja stylem, który w latach 90 był uznawany za kiczowaty, to modowa faux pas. Ale niestety (albo stety) moda kieruję się swoimi własnymi prawami i czy Wam się podoba czy nie, czerpie inspiracje z najróżniejszych źródeł :)

When I was browsing bloggers' outfits from fashion weeks and "street style" stylizations, one type of shoes caught my attention. Over knee boots. I can tell you that this model will be a hit this season. As you know fashion takes inspirations from previous years and even decades. Gives to it something fresh bu takes something old. Maybe it will shock you but this model we could see in famous movie "Pretty Woman" (main character Vivien, prostitute from LA was wearing them). I know what you think now. Be inspired by the style of prostitute? Yeas it can be inspiring :) Fashion has its own rights whatever if we like it or not. 

Wednesday, September 11, 2013

Fluorescent Adolescent

Neony opanowały dwa poprzednie sezony wiosna/lato. Jak już kiedyś pisałam jestem wielką fanką żywych kolorów więc trend ten w zupełności do mnie przemawia. Oczywiscie wiele fashionistek łączy ze sobą jaskrawe kolory ale ja wybrałam coś bardziej stonowanego. Neonową, cytrynową koszulę połączyłam z total black lookiem. Mam nadzieję że rezultat przypadnie Wam do gustu.

Neons took control of two previous spring/summer seasons. As I wrote in other posts I'm huge fan of  vivid colors and this trend totally speaks to me. Of course lot of fashionistas would match it with other bright colors but I choose to wear it with total black look. Hope you'll like it!


Saturday, September 7, 2013

Black boots and lace dress.

W jednej z poprzednich notek wspominałam że lato się kończy. Na szczęście nie miałam racji. Lato pozwoliło nam się sobą nacieszyć jeszcze przez kilka dni. Jak już wspominałam lubię łączyć jesienne rzeczy z tymi typowo letnimi. W dzisiejszej stylizacji do kornkowej białej sukienki dobrałam czarne botki. Nie wiedziałam że efekt aż tak mi się spodoba. A Wy co o tym sądzicie? Czekam na Wasze opinie i miłego weekendu Kochani!

I mentioned in one of my previous posts that summer is over. Luckily I was wrong. We can still  enjoy the sun and hot weather for some time. As I said I like wear summer clothes with these from  fall/winter collections. Today I mixed white lace dress with black boots. I didn't expect that finale will be so hippie and boho. What do you think about that? I'm waiting to read your opinions and comments and have a great weekend everyone!


Thursday, September 5, 2013

Top 6 bloggers' outfits.

Zobaczcie czyje stylizacje zainspirowały mnie w tym miesiącu.
Let's see whose outfits ispired me the most this month.  
6

Dziewczęco lecz nie przesadnie. Plus za niebanalne wykorzystanie dżinsowej koszuli i trampki, które dodają wakacyjnego luzu stylizacji.

Girly but without excessive sweetness. Pros for originally used denim shirt and chcuks which make this stylization effortlessly chic.

Monday, September 2, 2013

Summertime sadness

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenia ale lato było stanowczo za krótkie. Miałam wielką ochotę zrobić ostatnią wakacyjną notkę i założyć szorty albo sukienkę, niestety pogoda, jak zwykle nie stanęła po mojej stronie. Patrząc ile jest stopni stwierdziłam, że chyba jednak trzeba pomyśleć nad czymś bardziej jesiennym. Dni stają się coraz krótsze a wiatr zimniejszy. Można powoli zacząć chować do szafy sandałki a krótkie spodenki nosić do rajstop. O ile nie lubię szarej i ponurej jesieni to jej początki uwielbiam. Łączę wtedy letnie ubrania z tymi cieplejszymi. Dopóki nie zrobi się zimniej a wtedy zaczyna się już inna bajka...

I don't know if it is just me or actually summer is shorter this year. I was in the mood to wear summer clothes, like dress or jeans shorts and of course wheather wasn't on my side. When I looked outside I realized that little change of plans is needed. It's time to hide your sandals and start to think about new boots and jeans shorts wear with tights. I really don't like autumn but beginning is quite nice. You can wear summer clothes with these warmer from fall/winter collections and leafs have that cute orange colors. But then starts to be colder and it's another story...