Monday, June 30, 2014

Hello July - my view on upcoming trends.


Witam Was wszystkich! Ostatnio wiele myślałam nad rozwinięciem mojego bloga i  wprowadzeniem czegoś więcej niż zdjęć stylizacji. Jak większość osób interesujących się modą staram się czytać wiele magazynów i przeglądam mnóstwo blogów i staram się wyłapywać jak najwięcej trendów i inspiracji. Mój chłopak zwrócił mi uwagę że często (sama nie zdawałam sobie sprawy jak często) udaje mi się zauważyć jakiś wschodzący trend, który potem okazuje się mega popularny. Stwierdził że powinnam to wykorzystać w moim blogu i tak właśnie wpadliśmy na pomysł tego cyklu. Będzie to coś na zasadzie prasówki, w której będę przedstawiać i komentować najnowsze trendy, które są lansowane w magazynach modowych, abyście mogły przywitać nowy miesiąc z głową pełną pomysłów na najmodniejsze stylizacje. Zapraszam do czytania :)

Hello there! Recently I was thinking what can I add to my blog to make it more interesting and  outstanding and my boyfriend helped me a lot. He drew my attention to fact, that I can notice upcoming trend and after frew months it becames extra popular. He said that I have to use it for my blog and we came up with an idea to create series of posts, in which I will be presenting upcoming trends, which I spotted while reading my fav fashion magazines. Today it's time for first post. Hope you will like it!


La Dolce Vita

Włoska moda od kilku sezonów lansuje wzorzyste tkaniny i kwieciste printy. Nie jest to najoryginalniejszy pomysł na letnie stylizację, ale co z tego? Latem mamy prawo nosić sukienki w kwiatki i nie czuć się infantylnie. Poza tym ten dziewczęcy wzór pasuje większości kobiet i wyglądają w nim nadzwyczaj uroczo. Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku łatwo o przesadę. Łączcie ze sobą wzorzyste printy ale w podobnej konwencji a jeżeli boicie się ryzykować  jest na to  sprawdzony sposób - wzorzysty dół (sponiczka lub cygaretki) połączone z gładka koszulką w zbliżonym kolorze do dolnej części naszej stylizacji.

Italian fashion is very vivid, colorful and extraordinary. Several seasons Italians' designers convince us to wear more prints especially florals and I have to say I'm convinced. What else can make girl feel more girly than floral dress or skirt? But you have to remember to match it wisely if you don't t want to look too tacky. If you aren't brave enought to mix prints, printed bottom always works with plain shirt.

Sporty chic

Kilka lat temu było to nie do pomyślenia, żeby nosić sportowe buty do delikatnej sukienki, albo szpilki do dzianinowych spodni. Dziś projektanci umyślnie zaczęli łamać te zasady i wprowadzać "dresy na salony".
Zabawa stylami jest jak najbardziej na topie i dobrze bo przecież na tym polega moda prawda?

Several years ago it was hard to imagine that we will wear elegant dresses or skirts with sneakers and blazers. Now it's super trendy and all fashionistas all over the world showed us that it looks cool. Main rule" fashion is fun isn't it?

White on white
Jeden z moich ulubionych trendów. Jak wcześniej pisałam oszalałam na punkcie białych szpilek, ostatnio w końcu znalazłam idealny biały lakier a za białą koronką szaleję już od kilku lat. Zasady noszenia całej białej stylizacji to: łączyć różne faktury i różne odcienie bieli i najlepiej nosić je z czarnymi dodatkami.

My favourite trend. I'm crazy about white accessories and recently I found prefect white nail polish. Basic rules: wear different shades of white and mix different textures.

Birkenstock- fashionistas why?
Totalnie nie rozumiem szału na buty ortopedyczne. Nie ważne z czym połączone, według mnie to wygląda strasznie. Niestety z tego co widać będę się musiała przyzwyczaić do ich widoku bo jak widać ten trend zadomowił się w szafach większości fashionistek.

I don't now why and I dont want to know. For me these are still ortopedic shoes no matter if we wear it with fancy outfit. Unfortunately I will have to accept it because it craziness is about to begin.Co myślicie o tym cyklu? Chcielibyście kolejne wpisy w tym stylu?
What do you think about this series? Do you want other posts like that?

Źródła: ELLE Polska, Harper's Bazaar Polska
Sources: ELLE Poland, Harper's Bazaar Poland

2 comments:

  1. Zmiany są zawsze dobre :) fajny blog :) dziękuję i pozdrawiam !

    ReplyDelete